OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Gadu-Gadu (a raczej Padu-Padu)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 21:36    Temat postu: Gadu-Gadu (a raczej Padu-Padu) Odpowiedz z cytatem

Przyczyna problemów, które w ostatnich dniach obserwujecie nie leży po stronie naszej sieci. Firma obsługująca GG (SMS Express) ma ewidentnie problemy z serwerami lub urządzeniami sieciowymi.

To jest po prostu wstyd, żeby awarie tak ważnego komunikatora zdarzały się tak często. Padu-Padu powinno być obsługiwane przez conajmniej kilka niezależnych maszyn (tzw. replikacja). Nawet jeśli kilka serwerów spłonie, to pozostałe powinny mieć odpowiedni zapas mocy, żeby nadal całość utrzymywać. Po prostu wstyd i amatorszczyzna, że ten system może być wyłączony powyżej kilku sekund na rok!

Pora zacząć rozglądać się za alternatywnymi komunikatorami. Ja chyba przełącze się na Jabbera: to otwarty standard, można porozumiewać się z innymi komunikatorami (np. widać użytkowników z GG) i jest dostępny dla wszystkich systemów (Windows, Linux, Mac, Amiga itd itp). Co więcej - Jabber jest obsługiwany przez wiele programów - tak jak w przypadku poczty można wybierać między Outllookiem, Eudorą i Mozilla Mail, tak i tutaj jest wiele komunikatorów zgodnych z Jabberem.

Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia?
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pelni sie zgadzam z poprzednia wypowiedzia. Ja uzywam multikomunikatora AQQ lub Mirandy. Oba obsluguja po kilka sieci. Zmusilo mnie do tego wlasnie padanie gg. PaduPadu to byla by odpowiednia nazwa dla gg. Uzywajac multikomunikatora np AQQ jestem zalogowany w kilku sieciach naraz miedzy innymi gadugadu. Musze przyznac ze sama siec AQQ tez czesto szwankuje ale wszystkie dzialaja niezaleznie i reszta i tak dziala. Miranda to tez multikomunikator z tym ze nie ma wlasnej sieci. AQQ obecnie obsluguje sieci: AQQ, Gadugadu, ICQ, Tlen i WP kontakt. W mirandzie wszystko polega na pluginach i moze ona obslugiwac mnustwo sieci. Wszystko kwestia pluginu i upodoban uzytkownika. Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 13:00    Temat postu: gg Odpowiedz z cytatem

Ja mam sposób na gg
Sieć korzysta z 9-ciu serwerów (adresy poniżej) i rzadko sie zdarza, ze pada wszystkie 9.

217.17.41.92
217.17.41.88
217.17.41.82
217.17.41.85
217.17.41.83
217.17.41.84
217.17.41.86
217.17.41.87
217.17.41.93

W przypadku padu zerkam na strone: http://www.kadu.net/monitor/
i czytam, które z powyższych sa aktywne.

Mając powergg i wtyczke altServer można w ustawieniach ręcznie zmienić adres serwera akurat na ten aktywny.
Z drugiej strony cóż mi z tego, jeśli po drugiej stronie nikt tej sztuczki nie stosuje i dalej wisi na padniętym serwerku Smile
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj znowu Padu-Padu, ale amatorszczyzna...

PowerGG nie współpracuje prawidłowo z najnowszymi wersjami GG i jest pełen błędów. Można go zainstalować "na chama", ale projekt nie jest już rozwijany. Odradzam używanie softu w takim stanie - to proszenie się o kłopoty. Raz, że można się przez coś takiego włamać, dwa, że powoduje to mniej stabilną pracę komputera i samego GG.

A ja tymczasowo znalazłem banalne rozwiązanie - podczas padów GG loguję się do naszego czata/irca (http://www.osadanet.pl/czat/). Powiadomiłem o tym część znajomych i w razie czego mogą mnie bez problemu znaleźć.

Proste i skuteczne Smile. Jeśli działanie GG nie poprawi się w najbliższym czasie , to zacznę rozglądać się za stabilniejszym komunikatorem.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie sobie np. AQQ, on sam zmienia sobie serwery jak padnie któryś , i zawsze gdy na popku leca pytania działa wam GG ja nadal sie ciesz GG. Przesiadłem sie na ten komunikator jakis czas temu i jest naprawde niezły.
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pon Lis 01, 2004 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie sobie np. AQQ, on sam zmienia sobie serwery jak padnie któryś , i zawsze gdy na popku leca pytania działa wam GG ja nadal sie ciesz GG. Przesiadłem sie na ten komunikator jakis czas temu i jest naprawde niezły.



AQQ jest swietne i sam z niego kozystam. Jest tylko jedno ale - te przeklete okienko z reklama pojawiajace sie raz na dobe i wkur....... mnie przez 15 sekund.
Znasz moze jakis sposob zeby je zlikwidowac (platny SMS odpada:)??
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Lis 01, 2004 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany.... Jaka jest główna strona tego programu?

http://myportal.pl/akuku.php

To?!!!
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pon Lis 01, 2004 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

O rany.... Jaka jest główna strona tego programu?

http://myportal.pl/akuku.php

To?!!!


to wlasnie to
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pozbycia sie reklam to znam tylko sposob płatny i chyba jedyny, mnie też te reklamy denerwują ale sie przyzwyczaiłem do nich, idzie przeżyć.
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Gru 13, 2004 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie - gwóźdź do trumny. GG to jedna wielka dziura, a charakter błędów wskazuje na kompletną amatorszczyznę jego twórców (po angielsku):

http://www.man.poznan.pl/~security/gg-adv.txt

Dopóki opisane błędy nie zostaną naprawione ODRADZAM korzystanie z GG. Na 99,9999% w najbliższych dniach crackerzy napiszą soft wykorzystujacy te dziury i umożliwiający włamywanie się na komputer poprzez GG. Ja natychmiast przenoszę się na coś innego.

ps. Działanie dziury z obrazkami (zarówno buffer jak i heap overflow) dało się zauważyć przy korzystaniu z PowerGG - czasami gdy ktoś podsyłał obrazek całe GG mi padało. Sprytny cracker może zamiast zawieszenia GG uruchomić dowolny program na dysku!
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Gru 15, 2004 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra - przetestowałem kilkanaście programów i faktycznie AQQ jest obecnie chyba najbardziej rozbudowane. Nie podoba mi się jednak ten zamknięty protokół i to, że znowu program jest robiony przez firmę - krzak.

Świetnym rozwiązaniem jest też PSI, ale to skomplikowany protokół (Jabber), na razie raczej dla zaawansowanych użytkowników. Tu z kolei brakuje mi opcji wyświetlania statusu użytkownika (jego opisu) na liście użytkowników, jednak pozostałe możliwości programu są wręcz imponujące.

Najprawdopodobniej wrócę więc tymczasowo do GG, ale dopiero wtedy, gdy poprawią istniejące dziury. Obecnie przez GG można włamać sie na komputer: podrzucić wirusa, pokasować pliki, sformatować dysk, podejrzeć hasła, pliki itd. itp. Każdy kto używa allegro, mbanku, czy posiada dokumenty z pracy powinien obecnie przestać używać tego ... yy.. draństwa.

To jest kolejny przykład amatorszczyzny twórców GG, że te błędy nie zostały NATYCHMIAST poprawione po zgłoszeniu.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group