OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Łącza internetowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś to jest tragicznie z tym netem, już nie chodzi mi o mulka bo ten od miesiaca nie dziala wogule ale ogolnie nawet www dzis kaleczy niemożliwie, nawet poczty z o2 ani tenbita nie mozna sciągnąć takie pingi są. Evil or Very Mad
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za mało informacji.. Ja wczoraj prawie cały wieczór do 23:00 siedziałem na hubie DC++ i NIKT niczego nie zgłaszał, więc w jakich godzinach były te problemy?

Jak widzisz MRTG mamy "troche" zaklocone przez dzialanie wirusa i nawet nie mogę tego dokładnie sprawdzić (dojrzeć).
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Łącze do Netii ponownie uruchomione. Do czasu pełnego przetestowania (conajmniej tydzień) podział będzie wyglądał następująco:

Netia - strony WWW, ruch do serwera.
TPsa - wszystko inne, w tym p2p, gry itp.

WWW puszczam na Netie dlatego, ze korzysta z niego więcej użytkowników - w razie problemów szybciej to zauważymy.

Miłego testowania...
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale docelowo www pojdzie przez tepse a p2p przez netie?? Bo to lącze z tepsy raczej nie nadaje sie do p2p.
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Nadal chcę wprowadzić taki podział jak w pierwszym wpisie w tym temacie. Jednak trudno przetestować łącze przy pomocy P2P i stąd przez jakiś czas przez Netię bedzie leciało tylko ruch do stron www .
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. napietnie postanowilem przetestowac jak leci przez ta netie i zapuscilem trocche do sciuagania, przez godzine sciaglo mi 112MB, calkiem niezle.
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Gru 06, 2004 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie przekonfigurowaliśmy łącza:

1. Przez TPsa leci teraz ruch do stron www i ruch do naszego serwera www i poczty.
2. Przez Netie leci wszystko inne: P2P, Skype, gry itp.

Będziemy to jeszcze dopracowywać w ciągu najblizszych tygodni, w szczególności sposób podziału łącza do Netii (upload / download). Bardzo proszę o wrażenia, uwagi, komentarze, zgłoszenia problemów, propozycje.

Aha - oczywiście na razie całość należy traktować jako instalację testową (czyt. wszystko się może zdarzyć i niczego nie gwarantujemy). Smile
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Dzis tzn 8,12,2004 o g. 19,30 probowalem gadac przez skype. Znowu ja slyszalem ale mnie przerywalo. Upload siadal. Wyglada ze przy podziale 1200 do 700 up sie zapycha. U siebie mialem wylaczone wszystko co moglo by transferowac jakies dane.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mithrandir
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 6
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 12:49    Temat postu: Upload Odpowiedz z cytatem

Problem polega według mnie na tym, że obojętnie ile łącza Netii przeznaczymy na upload, to nic to nie pomoże... Gdy spojrzeć na MRTG, download w nocy spada, bo ludzie idą spać i mniej komputerów ściąga - natomiast upload jest wykorzystywany cały czas maksymalnie, a dzieje się tak ponieważ użytkownicy naszej sieci pozwalają obcym osobom ściągać bez ograniczeń ze swoich komputerów za pomocą programów p2p. Jeżeli nie wprowadzimy ograniczeń na upload programów p2p - na przykład 5 albo 10 kb na komputer - to nigdy Skype ani Counter-Strike nie będą normalnie działały... Z jakiej racji obce osoby mają sobie szybko ściągać z naszej sieci, podczas gdy my użytkownicy tej sieci nie możemy w pełni korzystać z łącza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Czw Gru 09, 2004 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokladnie jest tak jak piszesz. Z tym ze upload i down jest dzielony po IP i jesli wysyla lub sciaga 10 komputerow to down jest dzielony na 10 i up tez. Dla tego im wiekszy upload czy download tyw wiecej przypada na jeden komputer w danym momencie transferujacy dane.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i niestety. Nie zdążyłem wam odpowiedzieć, a znowu ktoś zaczął nas zakłócać.

Eeech...
Evil or Very Mad
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem tak łatwo nie ustąpimy.

Cały ruch do internetu jest przełączony do TPsa, a do radia skierowałem maksymalne obciążenie jakie możemy wygenerować na serwerze. Powinno to kompletnie je zapchać.

Zobaczymy czy zakłócacz to odczuje i sobie odpuści...
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Nawet jak przez tych niedouczonych amatorów bedziemy musieli zmienić rozwiązanie, to tak szybko tego nie wyłącze. No ile razy można?!
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie przynajmniej kto to jest czy nie. Czy to robi celowo czy moze nawet nie ma zielonego pojecia ze to robi. Bo faktycznie staje sie to wkurzajace, wkoncu za lacze trzeba placic a nie korzystamy z niego juz od miesiaca Mad
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Gru 11, 2004 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest KoperNET - rozmawiałem z Witkiem (ich adminem). Raczej to nie są też Lasowice - bo oni zawsze zostawiają otwartego SSIDa. Niby to minimalnie obniża bezpieczeństwo, ale dzięki temu można sprawdzić na jakich kanałach wiszą (my też tak robimy).

Przypuszczalnie był to więc ktoś z zewnątrz, prawdopodobnie kompletny amator. Jednak zupełny laik to też nie mógł być, bo miał wyłączone rozgłaszanie SSIDa - domyślnie ta opcja w większości AP jest włączona.

Chyba jednak nasz skrypt zapychający transfer na radiu okazał się skuteczny, bo częstotliwość znowu jest wolna - zakłócacz albo dał sobie spokój, albo na chwilę się wyłączył. Zobaczymy... Twisted Evil

Ponieważ na razie wszystko wygląda ok, to uruchamiam oba łącza na noc. Najwyżej to znowu odrobinę padnie. Trudno...
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Gru 12, 2004 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na czym dokładnie polegają te nieprawidłowości w działaniu łącza, bo w działaniu emule nic nie zauważyłem niepokojącego, całkiem sprawnie działał, wiec nie wiem czym to sie objawia.
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group