OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Windows VISTA
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 18:58    Temat postu: Windows VISTA Odpowiedz z cytatem

siemano

kurcze mam nieciekawy problem z kompem

mianowicie kupilem laptopa, mialem na nim windowsa viste . zrobilem formata zainstalowalem windowsa xp , i mam problem bo moj windows nie wykrywa dzwieku, i w ogole nkie laczy mnie z internetem , nie umiem w ogole zainstalowac sterownikow nowych do windowsa xp wyskakuja bledy czy cos, najgorsze jest to ze tutaj windowsa nie daja na cd tylko mialem go na HDD , mowie mialem Sad


slyszalem ze niby jest jakas uklryta partycja gdzie jest ten windowsa i moge go zainstalowac jeszcze raz . to prawda , wiecie moze ?

jezeli ktos moze mi pomoc b ede na serio bardzo wdzieczny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okej uffff , problem w sumie rozwiazany , na szczescie poniewaz kolega mial na cd windowsa viste basic , dobre i to , internet dziala glos tez .

hooray Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BLOKERS
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 69
Skąd: z bloku :)

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba było spróbowac windowsa 95 Razz

hehe pozdro ziomus Smile
_________________
Zaiste powiadam wam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mati N.
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 566
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 14:36    Temat postu: Re: Hasta la VISTA :( Odpowiedz z cytatem

Bjorn napisał:


slyszalem ze niby jest jakas uklryta partycja gdzie jest ten windowsa i moge go zainstalowac jeszcze raz . to prawda , wiecie moze ?


Z tego co się orientuje to jak dostajesz komputer z oryginalnym windowsem to jest kreator, ktorym zgrywasz windowsa na CD w razie gdyby cos sie stało - tak miał mój kuzyn, ktory kupil laptopa z oryginalnym XP.
_________________
Pozdrawiam Mati

Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc

tylko ze ja mialem Windows Vista Premium, ja sformatowalem dysk i teraz kozystam z Windows Vista Basic , wersja gorsza jakby to nie bylo, ale jak gorsza nie wiem jeszcze , i teraz gdy nie mam mojej oryginalnej wersji to ja nie wiem czy moge jakos przywrocic windowsa i nagrac go na cd ;//

ale dzieki za odzew

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mati N.
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 566
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz to już chyba po ptokach Smile
_________________
Pozdrawiam Mati

Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale tak na marginesie , to w sumie ta Vista nie jest taka najgorsza , narazie wszystko co ma na niej działać - działa


internet

emule
winamp
gg
firewall 2004
corel

narazie jest okej ....

.... narazie :p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mati N.
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 566
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ogóle to wiesz... wydaje mi się, że vista jest lepsza od xp'ka Smile
_________________
Pozdrawiam Mati

Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc ponownie.

znow w tym temacie bo co nowe to wcale nie znaczy lepsze Wink) no ale do rzeczy , uzywam Windowsa Vista Premium , bo system XP zle wspolpracuje z moim sprzetem takze jestem jakby zmuszony to Visty.
i mam dwa pytania co do tego systemu

1. dzis przez przypadek zamiast dac EMPTY BIN czyli zamiast usunac pliki w koszu dalem DELETE czyli w gruncie rzeczy usunalem sam kosz z pulpitu , jak moge znow przywrocic ikone kosza ???? bo niechciane pliki tam laduja bo moge je normalnie wyrzucac przez prawy przycisk myszy i delete ale nie moge za to narazie kosza oproznic.

i pytanie nr. 2

moja wersja jest angielska, mam problem z polskimi literami , poczawszy od filmow mam krzaki, instalujac programy zamiast ŚĘĄÓŁŃĆ wiadomo mam jakies inne litery , na gadu gadu to samo kiedy pisze jakiś wyraz z literą polską np " gdzieś " to dajac enter , w oknie rozmowy pojawia się " gdzies " , sprawa sie ma takze tak ze na naszej stronie www.osadanet.pl mamy odnosnik do google.pl , kazdemu otwiera sie google.pl a u mnie www.google.co.uk

czy wiecie moze co tu trzeba pozmieniac przy tych 2 pytaniach???

dzieki serdeczne za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kosza to na pulpicie prawy przycisk myszy i personalizuj, potem po lewej stronie bedzie zmien ikony pulpitu.

Co do drugiego to musisz ustawic ustawienia regionalne na polskie i klawiature na polska programisty.



Ze swojej strony proponuje zainstalowanie sobie polskiej wersji systemu
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ze to nie jest takie proste :/ a moze jest ? :p

ale od poczatku
Kupujac laptopa mialem na dysku Viste Premium ( jak sie okazalo ale dowiedzialem sie o tym za pozno, sam sobie musialem zrobic kopie windowsa na cd by w razie problemow moc go znow zainstalowac ) po kilku dniach uzytkowania zrobilem formata , i zainstalowalem windowsa XP Prof. przy czym nie dzial ani glos ani internet i niestety nie znalalzlem zadnego sterownika w neci by rozwiazac ten problem. Szkoda w sumie Sad
po tym wszystkim znow zrobilem format dysku i moj znajomy powiedzial mi ze ma na CD Windows Vista Basic, o poziom gorsza ale pomyslalem OK zeby dzialalo.
No i coz sie stalo ?
Po zainstalowaniu Windowsa Basic , wszystko wygladalo na okej przy instalacji nie pytalo o klucz , co mnie zdziwilo ale OK , internet dziala wszystko dziala , gitara i tak dziallo kilka dni po czym laptop sie " zepsul " tak myslalem , ale sie nie zepsul tylko chyba przyblokowal a raczej niezarejestrowana wersja Windowsa to zrobila.
Laptop trafil do serwisu, po 2 tygodniach oddali mi go "odblokowanego " z informacja o zmianie oprogramowania na fabryczne czy jakos tak to nazwali , ja majac swiadmosc ze mam Windowsa Basic i ze moze ona mi zablokowac zas kompa , poszedlem i kupilem angielska , bo jaka inna ?! ;/ wersje Wind. Premium i stad te moje pytania, kozystam z tej wersji i nic nie zrobie.

dlatego jesli moge jeszcze prosic o pomoc jak zmienic ustawienia regionalne na poslkie to juz bedzie browar Smile

ah i jeszcze jedno pytanie nasunelo mi sie teraz.

pod spodem laptopa mam nr seryjny windowsa ktorego nie zrobilem kopii i ktorego sformatowalem , po kupnie CD z Windowsem Vista Premium mam drugi nr seryjny z ktorego skozystalem przy instalacji. czy teraz ten pierwszy nr jest dalej aktualny ? czy moge go komus " sprzedac " np ? czy cos czy ktos moze skozystac z tego klucza ?

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten numer co masz od spodu komputera jest wazny tylko z twoim komputerkiem, a ten drugi z kazdym na ktorego nalepisz naklejke z licencja.

W Viscie wszystkie ustawienia regionalne mozna zmienic - jezeli chodzi o jezyk interface`u to do zmiany trzeba posiadac wersje Ultimate.
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ladowani plikow do filmu wlicza sie juz w jezyk interfacu ?
bo w gruncie rzeczy bez Ś Ą Ż Ć jeszcze da się funkcjonować ale z napisami to klapa.
chciałbym to zmienić a nie wiem jak. ech.


po chwili.

zastanawiajace jest jednak to ze z Windowsem Vista Basic , ktorego uzywalem kilka dni nie mialem problemow z napisami, z GG itp a rowniez to byla wersja angielska. hmmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak pisalem wczesniej - zmien ustawienia regionalne na polski i uklad klawiatury na polski programisty - wtedy napysy powinny dobrze dzialac
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po niedlugich posyukiwaniach i zmianach udalo sie to ustawic.

bedzie browar.


pozdros.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group