OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





problemy z emule

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
speedy
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 40

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:00    Temat postu: problemy z emule Odpowiedz z cytatem

Czesc .
Mam pytanie czy zna ktos jakis inny program niż emule którym by można było szybciej ściągac filmy z netu. Kiedys było takie założenie że ktoś w siecie miał miec wieksze uprawnienia dzięki czemu wiekszy franswer.
Moze gdyby taka osoba była, to jej można by pisac prosbe o jakies filmy.
Chciałem ściągnąc dzieciom serie filmów :Superman z Christofer Rief
ale szybko zrezygnowałem.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mati N.
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 566
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję program Morpheus, np film z Brucem Lee ściągnąłem w jeden dzień - plik ok 570 mb (nawet nie wiem ile, bo włączając kompa rano zacząłem ściągać, a wieczorem o dziwo fillm był na komputerze, a komputer nie byl cały czas włączony). Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Mati

Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mati sadze ze przy sicaganiu trafiles akurat na moment testow lacza telekomunikacji kolejowej.... teraz bedzie ciezko tyle wyciagnac
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mati N.
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 566
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie Very Happy to było jakieś 3 miechy temu Smile
_________________
Pozdrawiam Mati

Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to stare filmy więc możesz mieć problem z ilością źródeł, a po drugie to nasze łącze obecnie faktycznie jest zapchane więc i transfery będą niskie. Proponuję spróbować ściągać w nocy (sam tego nie robię, ale wtedy powinno być mniejsze obciążenie naszego łącza) i uzbroić się w cierpliwość. Sam stare filmy, na których bardzo mi zależało, potrafiłem ściągać ponad miesiąc (700MB) Smile Exclamation
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
speedy
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 40

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 20:59    Temat postu: problemy z emule Odpowiedz z cytatem

Czesc all
Dzięki za odpowiedzi
Znajomi co mają neta z neostrady potrafią takie filmy w ciągu jednej nocy ściągnąc. Mam nadzieje że jak nas podłączą do PKP się to poprawi,nasz transfer, na razie jestesmy w loow in i będąc w kolejce zawsze będziemy spychani na dalsze miejsce ,troche dołujące .

Smile Smile Smile
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Dwie osoby ("A" i "B") udostępniające te same pliki przez ten sam okres czasu podłączone do tego samego łącza mogą mieć w eMule dwa skrajnie różne transfery tego samego pliku: wystarczy, że od "A" do tej pory ściągnięto więcej danych (eMule to premiuje) oraz, że "A" jako pierwszy podłączy się do "lepszych" źródeł - eMule ogranicza liczbę jednoczesnych transferów z jednego źródła, więc "B" zamiast ściągać z tego lepszego źródła (np. z Polski) zostanie przerzucone np. do kogoś na Jamajce.

2. Z P2P korzystam sporadycznie, ale jeśli już to używam DC++. Do rzadkich plików to jest świetne rozwiązanie, bo raz, że są huby tematyczne (np. muzyka undergroundowa), dwa, że tam widać do kogo się łączymy, więc możemy mieć swoich ulubionych użytkowników (źródła) z całymi kolekcjami i szybkim łączem. Gdy znajdziemy dobre źródło to naprawdę nie ma problemu, żeby na obecnych łączach z OsadaNET ściągnać nawet kilka GB w ciągu jednej doby.

3. Do ściągnięcia 650MB w 10. godzin potrzeba średniego transferu w granicach 20kB/s. Właśnie rzuciłem okiem na narzędzia do monitorowania ruchu w sieci - w tym momencie trzy komputery w naszej sieci osiągają jeszcze wyższe transfery.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć !

Mam taki oto dziwny problem z emule , od 2 dni nie potrafię ściągać plików, tzn w ogóle nawet ich nie wyszukuje, doszedłem do tego, że mam LOW ID , którego dotąd nigdy nie miałem i w ustawieniach też nic nie zmieniałem, samo się zrobiło z serwerami mnie łączy ale sam nic pobierać nie mogę !
co jest grane i jak to rozwiązać ?

dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy w sieci od zawsze mają "lowID", bo nie mamy zewnętrznych adresów IP.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle, że ja nie jestem w Tarnowskich Górach jeszcze ...

ja miałem jakąs dziwną informację coś w stylu, bo nie pamiętam całości ...

USS wysyłaniue pingu nie powiodło się zbyt wiele razy ( mniej więcej )

no sprawa się ma tak, że z serwerem się łączę, ostatnio też wyszukuje pliki o które pytam i pliki się pobierają wiec nie wiem co mu się stało

ah i w prawym dolnym rogu przy eD2K mam podłączony i jedna strzałka jest żółta a druga czerwona ? wydaje mi się , że powinny byc obie zielone prawda ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To na 90% nie jest kwestia naszego łącza. Przypuszczam, że masz jakiś problem z własnym firewallem, albo konfiguracją e-Mule. Niestety nie używam tego ostatniego, więc nie bardzo Ci tu pomogę.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group