OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Format C: - pomocy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 20:25    Temat postu: Format C: - pomocy. Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam nadzieję, że będziecie mi mogli pomóc. Problem wygląda tak:
Chciałbym postawić sobie od nowa system, a przy okazji zrobić "Format C:". Mam Windowsa XP, dysk podzielony na partycje: 3-NTFS, 1-(ostatnia)FAT32. Zrobiłem sobie dyskietkę startową i tu zaczął się problem. Uruchamiając kompa z tej dyskietki nie mogę zrobić formatu C:, bo najzwyczajniej w świecie komp "nie widzi" partcji NTFS (a system mam postawiony na takiej właśnie partycji), "widzi" tylko tą ostatnia FAT32.

Poradzcie co dalej. Jak posprzątać partycję systemową tak, żeby nie stracić danych z pozostałej częsci dysku.
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany, nie robiłem tego już całe wieki, ale jak dobrze pamiętam to w instalatorze Windowsa XP jest opcja formatowania partycji (albo też jej usunięcia i ponownego założenia).
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piter
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 169
Skąd: Kora

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam to co sERo powiedział, w miejscu gdzie masz do wyboru instalacje systemu pisze też, że by usunąć partycje wciśnij klawszisz "D" lub"C" jeden służy do usunięcia partycji a drugi do podzielenia na nowe partycje obszaru niepodzielonego Ja zazwyczaj ustawiam w biosie by bootowanie było z CD-ROM-u i wkładam płytke z Windowsem XP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się , łatw ai pewna opcja na formatowanie , zawsze robie pormata przez plytkę z windowsem xp.

Bjorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na razie Wasza rada się sprawdziła. Dzięki. Smile
Moje problemy jednak się nie skończyły więc proszę o kolejne rady.
Stworzyłem różne "konta użytkowników" jednak nie pojawia mi się "ekran powitalny". Przy każdym odpaleniu kompa Windows uruchamia się z kontem "administrator", które stworzyło się automatycznie przy instalacji systemu, mimo tego, że wszystkie konta (3) są chronione hasłem. Co mam zrobić, żeby przy logowaniu pojawiał się ekran powitalny Question
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm Ja bym zrobił tak , iż jeżeli dysk został sformatowany i każdy z użytkowników jeszcze nie kożsytał ze swojego konta, to poprzez ADMINISTRATORA usunąć te konta i utworzyć po kolei nowe ale bez hasla narazie , może zadziała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam lepszy poysl:

1. wejdz w panel sterowania -> narzedzia administracyjne -> zarzadzanie komputerem

2. wybierz zakladke uzytkownicy i grupy lokalne -> uzytkownicy -> dwuklik na uzytkownika administrator (otworza sie wlasciwosci uzytkownika)

3. Zaznaczyc funkcje "konto jest wylaczone"

Wazne zebys mial jakies konto z uprawnieniami administacyjnymi (poza wbudowanym)
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety Sad Pomysł pierwszy nic nie dał, a pomysł drugi spowodował tylko tyle, że przy uruchamianiu systemu dostaję komunikat, że moje konto zostało wyłączone i mam skontaktować się z adminem Evil or Very Mad
Jakieś dalsze pomysły Question A co ciekawe przy instalacji systemu komp nie pytał o numer seryjny Confused
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group