OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Problem z monitorem LCD.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dragon
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 12:36    Temat postu: Problem z monitorem LCD. Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mam monitor LCD (acer AL1717). Wystąpił pewien problem. Jeżeli np. w corelu namaluje kółko (wymiary np. 20x20) to na monitorze obraz nie jest kółkiem tylko owalem. Próbowałem rozciągnąć albo ścieśnić obraz w ustawieniach monitora ale nie mam tam takiej opcji. W innych monitorach LCD też nie ma takiej możliwości bo miałem do nich dostęp i to sprawdzałem. Próbowałem dokonać zmian na karcie grafiki jednak nie znalazłem opcji rozciągania obrazu. Jest kreator dostosowywania obrazu ale podczas jego pracy nie można dostosować interesującego mnie parametru. Moja karta grafiki to GeForce 6100. Może ktoś zna program którym dałoby rade rozwiązać mój problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaka masz ustawiona rozdzielczosc ekranu??
Jesli masz ustawiona inna niz 800x600 lub 1024x768 lub 1280x1024 to ja zmien na jedna z wymienionych.
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dragon
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać. moja rozdzielczość to 1024x768. Problem polega na tym że monitory LCD są kwadratowe, a te stare są bardziej prostokątne. W normalnym użytkowaniu nie widać praktycznie róźnicy ale kiedy tworze równe koło to jest okręgiem i może to być w pewnych przypadkach mylące (np. podczas obróbki zdjęć).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group