OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Telefonia internetowa VoIP
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coż.
Jeżeli mogę coś powiedzić w tym temacie to powiem tyle, że nadal jakość rozmów typu Voip nie jest satysfakcjonująca Sad
Mam zarówno Skype (rozmawiam sporadycznie w ramach sieci i też z różnym skutkiem) jak i przez podobną usługę oferowaną przez sieć T2 - http://www.siect2.pl/modules.php?name=Voip&op=show. Tam nawet wykupiłem sobie nr telefonu na który można do mnie dzwonić. Niby wszystko super poza tym, że czasem jakość połączenia jest tragiczna. Mnie słychać tylko jako szczątkowy bełkot, który jest z trudem rozpoznawalny dla odbiorcy. Zastanawia mnie to skoro tego typu usługi są oferowane nawet dla połączeń modemowych.
Cierpliwie czekam na jakąś poprawę. Rozmowy, które wykonuje przez wybranie numeru są płatne i czasem szkoda mi tych kilku groszy bo i tak mój rozmówca nie wiele zrozumie ale cóż to już mój problem...
Zauważyłem, że niejednokrotnie rozmowy przez sporo wolniejsze łacza dają lepszy skutek, lecz podejrzewam, że jest to spowodowane blokowaniem tam usług typu P2P i dlatego kanały na VoIP - chyba nie blokowane - nie są obciążone - ale to taka moja laicka koncepcja - testy wykonałem w sporo wolniejszej sieci osiedlowej w Rudzie Śląskiej o połaczeniu radiowym jak i na kilku neostradach 128.
Wiem z wypowiedzi Serka, że przerzucenie tego typu usługi na łacze Tepsy jest niemożliwe i nie ukrywam że mnie to smuci Sad
Tam istnieją spore zapasy łacza dla tego typu usługi. W przeciwnieństwie do programów typu osiołek czy kaaza gdy się dzwoni zapewnienie "płynności" jest istotne dla sensu owej usługi.

Reasumując.
Nie mówie, że nie można dzwonić - bo czasem da się pogadać ale żeby zdecydować się np. na telefon stacjonarny z bramką Voip to chyba u nas jeszcze trochę za wcześnie. Pozostało chyba tylko czekać na lepsze czasy lub na pozyskanie kolejnego łacza, które było by tanie i poświęcone jedynie takim usługom.

Pozdrawiam Brutus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany. Totalne nieporozumienie. Rolling Eyes

Przeczytajcie jeszcze raz mój wpis. W szczególności zwróćcie uwagę na czas którego używam. Polecam też zajrzeć do wątku, o którym pisałem (na HELPDESKu).
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group