OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Jaki telefon?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Rozmówki różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 18:31    Temat postu: Jaki telefon? Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ostatnio zepsuła mi się moja komórka.. Muszę kupić sobie nową komórkę.
Jestem zainteresowany kupnem nowego Simensa C65 bez blokady SimLock. Kolega go ma i jest z niego zadowolony - ciekawe opcje i nie psuje się. Czytając ddzisiaj opinie w internecie na temat tego telefonu troche zwątpiłem ponieważ było więcej skarg na ten model niż pozytywów Confused Confused Confused Confused Confused
Wie ktos czy waarto kupić ten telefon?
A moze ktoś zna jakiś fajny teklefon do 250 zl ewentualnie do 300?

Interesuje mnie glownie telefon z Irda, aparatem wdudowanym, polifonia, kolorowym wyswietlaczem. Sieć Orange lub bez SimLocka.

Z ogry dziękuje za pomoc :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bronco
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 14
Skąd: Kolorowa 22

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema!
Skoro interesuje Cie telefon w miare nowoczesny, chcialem polecic Ci Sony Ericsonna K700i, sam takiego posiadam, i moge z reka na sercu powiedziec, ze telefon jest swietny. Fakt, nie mozna go przyrownac do SE W800 czy K750 bo bezapelacyjnie sa one od niego lepsze, no ale ~1500zl to troche za duzo jak na telefon.

K700i wyposazony jest w 41mb pamieci - jak na telefon w tej cenie to naprawde sporo... Posiada swietny aparat z mozliwoscia krecenia filmikow, odtwarza mp3, ma irde, bluetootha, latarke, radio i pare innych, przydatnych "bajerow".
Telefon kupilem w erze, ale w ofercie orange takze go znajdziesz...
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bronco dzieki za odp. ale szukam czegos tanszego, do 250 zl ewentualnie do 300...
A na allegro SE K700i sa za ponad 400 zl a nawet na 610 zl http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79269910



Chyba ze chcesz mi sprzedac swoj za 300 zl Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ do czego Ci jest potrzebny telefon???

Ja patrzę na to z tej strony: do słuchania mp3 są mp3-playery albo komp, do robienia zdjęć są aparaty fotograficzne, od świecenia w nocy są latarki, od gier są konsole itd...
a do rozmów służy aparat telefoniczny
Genialność tkwi w prostocie - a jeśli coś jest do wszystkiego to jest do nieczego!

Dlatego polecam NOKIE - ja od wieków mam swoją wysłużoną 3310 i nie zamienię jej na żadne Simensy, Ericsony itp. choćby miały pincet gadżetów.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Telefon jest mi glownie potrzebny do SMSowania i dzwonienia Very Happy


A co bajerow to chcialbym miec najbardzej Irde...
Chcialem kiedys kupic ta Nokie co Ty masdz Dick ale kolezance bardzo sie psula :/ i troche zmienilem zdanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bronco
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 14
Skąd: Kolorowa 22

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dick: ale po co brac ze soba - przykladowo na impreze - aparat fotograficzny (na pamiatkowe zdjęcia), konsole do gier (w razie gdyby impreza byla TOTALNIE nudna) i telefon komorkowy (zeby zadzwonic do mamy Smile ), gdy mozna to wszystko zmiescic w jednym, malym urzadzeniu?
Wg mnie Twoja postawa jest troche dziwna, nie twierdze, ze wszystkie te "bajery" są niezbednymi akcesoriami komorki i ze kazdy powinien posiadac taki telefon.. ale skoro technika idzie do przodu, to dlaczego mamy nie korzystac z tych wszystkich udogodnien? Very Happy Smile
Bo po co kupowac nowe, szybsze auto z masą elektroniki, radiem, GPRSem i roznymi "bajerami", ktore ulatwiają nam zycie, skoro mozna jezdzic w prostym maluszku wozac ze sobą radio na baterie i mape? Very Happy
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bronco - to nie tak
Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś się specjalizuje np. w produkcji kuchenek microfalowych (Daewoo) to nie wyprodukuje klasowego samochodu (vide: Tico czy Matiz).
I tak samo chcąc mieć pamiątkowe zdjęcia z imprezy na pewno nie będę ich cykał telefonem, bo co to za pamiątka, na której mało co widać. Od robienia zdjęć są aparaty fotograficzne. A jak impreza nudna to wychodzę a nie gram w Snake'a Smile

Idąc Twoim tokiem zapytam: Co za telefon mi chcesz zaproponować, skoro w nim nie ma lusterka, scyzoryka, zapalniczki, zbiornika na kilka kropel Whisky, golarki, szufladki na spinacze, gwoździe i zapałki? Badziew jakiś z kolorowym wyświetlaczem? Smile Smile Smile
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bronco
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 14
Skąd: Kolorowa 22

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe Very Happy
Nie do konca zdjęcia robione komorką są takiej slabej jakosci:) wystarczy tylko zobaczyc parametry najnowszych telefonow z aparatami - 2mpix to przeciez juz cos... Razz zdjęcia 1024x768 zrobisz bez wiekszego problemu.Niektore slabsze aparaty cyfrowe mają podobne parametry...
Dick, ale ja przeciez nie twierdze, ze komorka ma byc jednoczesnie telefonem jak i zestawem "małego mechanika"... Smile Aparat wg mnie jest juz duzym osiągnięciem... Razz
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przekonasz mnie Smile
Im więcej pierdół w jednej obudowie tym to usrojstwo jest bardziej narażone na uszkodzenia - zarówno techniczne (oprogramowanie, elektronika) jak i mechaniczne.

Moja wysłużona Nokia lądowała już niejednokrotnie na podłodze, a nadal wygląda jak z salonu Smile Przez bodajże 5 lat nie zepsuła się ani razu - jedynie co, to wymieniłem 1 raz baterię.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bronco
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 14
Skąd: Kolorowa 22

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez mam swoje zdanie na ten temat Very Happy
Fakt, co za duzo to nie zdrowo... ale tutaj akurat uwazam, ze aparat w telefonie nie jest tym "za duzo" Razz
Kurde, chyba troche offtopic sie z tego zrobil Wink
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dick napisał:
Dlatego polecam NOKIE - ja od wieków mam swoją wysłużoną 3310 i nie zamienię jej na żadne Simensy, Ericsony itp. choćby miały pincet gadżetów.

Też mam ten model i poza niewielkimi problemami, nie mam zastrzeżeń, tak więc nie planuję jej zmieniać Smile

Dick napisał:
Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś się specjalizuje np. w produkcji kuchenek microfalowych (Daewoo) to nie wyprodukuje klasowego samochodu (vide: Tico czy Matiz).

To, że masz zastrzeżenia do Tico to rozumiem (po dachowaniu nie ciekawie wygląda Wink ), ale żeby Matiz Shocked Exclamation Wink
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dick napisał:
Ja patrzę na to z tej strony: do słuchania mp3 są mp3-playery albo komp, do robienia zdjęć są aparaty fotograficzne, od świecenia w nocy są latarki, od gier są konsole itd...
a do rozmów służy aparat telefoniczny

W ciągu najbliższego roku, dwóch operatorzy uruchomią w Polsce UMTS'a - telefonię przenośną III generacji. Wniesie ona tak dużą rewolucję, że nie będzie się już mówiło o "telefonach", ale o "terminalach", czy "smartfonach".

Co się zmieni?
  • Videofonia - rozmówcy (jeśli chcą!) widzą się wzajemnie
  • Telewizja cyfrowa - komórkę można podłączyć do telewizora i wybrać jeden z wielu transmitowanych kanałów, będzie też można oglądać telewizję na wyświetlaczu komórki
  • Internet - UMTS umożlwia transfery do 2Mbit/s na terminal, smartfony mają wbudowane przeglądarki conajmniej XHTMLa, mogą robić za szybkie modemy dla komputerów
  • Multimedia - komórki mają wbudowane kamery video, do kilka GB pamięci, potrafią odtwarzać filmy w MPEG4 itp.
  • Aplikacje - pełno aplikacji biurowych, maile z załącznikami itp. (funkcjonalność dzisiejszych palmtopów)


Takie sieci już działają, np. "3" (Three) w Wielkiej Brytani. I od kilku lat są dostępne odpowiednie komórki. Większość terminali ma możliwość łączenia się również przez GSM (tylko głosowo) więc będzie je można stosować w obu technologiach naraz: zasięg w całej Polsce poprzez GSM'a, a tam gdzie jest UMTS to transmisja automatycznie się przełączy na nową technologię.

Dla przykładu: najnowsza Nokia N-92
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi o aparat do 300 zł to polecam Nokie, szczególnie serie biznesowe. Używane 6150, 6210, czy 6310i można kupić już za 200 zł. Do wymiany może być conajwyżej bateria (50 zł), ale sama komórka napewno posłuży jeszcze kilka lat.

Moja 6150 spadła kiedyś na klatce schodowej (Kolorowa 22) z ... pierwszego piętra i nic się nie stało. W ogóle przez kilka lat przeszła piekło i nigdy nie była naprawiana. Podobnie moja aktualna 6310i - nie wiem ile razy obijała się po chodnikach, zaliczała schody, czy nawet... yyyy... latała Cool. I jedyne co, to musiałem raz część obudowy wymienić. Z drugiej strony - po 2,5 roku bateria nadal ponad tydzień trzyma napięcie, mimo, że ja naprawdę sporo dzwonię.

A następna będzie pewnie N-90.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo z tą Nokią jak w reklamie:

Gostek rzuca telefonem o ścianę, podnosi, pokazuje do kamery - telefon cały, bo to telefon NOKIA
Następnie rzuca go pod koła samochodu, zbliżenie kamery - telefon cały, bo to NOKIA
W kolejnym ujęciu telefon ląduje na torach, pociąg przejeżdża a telefon cały. Dlaczego? Oczywiście, to NOKIA
Ostatnie ujęcie, gostek chwyta za młotek, uderza nim w telefon i... trzask-prask, telefon rozlatuje się w drobny mak....
...bo to młotek firmy BOSH
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Rozmówki różne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group