OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Szybkośc łącza - offtopic

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio to raczej nie z szybkoscia mamy problem tylko ze stabilnoscia. Wlasciwie nie ostatnio, bo juz miesiac temu ja np bylem zmuszony zrobic oplaty przez internet w pracy. U nas co kilka minut zrywalo sie polaczenie. W tym miesiacu zreszta tak samo. A co ciekawe na mrtg wyglada ze oba lacza szly sobie w tym czasie w miare normalnie. Moge powiedziec ze kiedy lacze zalapalo to szlo szybko z tym ze co kilka minut stawalo praktycznie do zera. Zaobserwowalem to i w przypadku www i p2p rowniez. Nie znam sie ale mnie to ciagle wyglada na serwer, ktory nie radzi sobie z obciazeniem.
pozdro
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Sie 18, 2005 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to być również wina jakiegoś virusa na kompie w naszej sieci.
Sugeruję administratorom porównać czasy wystepowania zakłóceń z czasami logowania się do sieci poszczególnych użytkowników.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie wiem kto sie czym bawil ale dzis tzn 20.08.2005 transfery po www i strony smigaja az milo. Przynajmniej na razie. Brawo, brawo. Dawno nie pamietam zeby tak to chodzilo. Jeszcze raz Brawo!!!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Pon Sie 22, 2005 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No witam. Przez ostatni weekend net smigal az milo. Ale Dzis znowu wraca wszystko do "normy" Sad
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2005 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze powoli czas podziekowac netii za wspolprace i pomyslec nad drugim laczem kablowym. Kosztuje nas to mase pieniedzy. To trzeba testowac radio, to znowu radio szwankuje, to ktos zakluca. Przeciez to czysta paranoja. Lacze praktycznie polowe czasu dziala normalnie. Reszta to albo stoi totalnie albo "chodzi" tak ze nie mozna nawet sprawdzic poczty. Wiecej takich klientow zyczyc netii. Znajac wysokosc abonamentu za lacze netii to swiadomosc ze polowe czasu placimy za darmo podnosi zdrowo cisnienie. Wiem ze zaraz podniosa sie glosy ze uzaleznimy sie od jednego operatora bo wyglada na to ze na osadzie niepodzielnie rzadzi tepsa ale co nam z tej niezaleznosci (netia) na ktora i tak wiekszosc czasu nie mozna liczyc. Ale placic za to trzeba i to slono.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piter
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 169
Skąd: Kora

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2005 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się, by Netia była zła. Kiedyś działaliśmy na łączu z Netii i wszystko było ok. Więc nie należy oceniać czegoś po chwilowym statnie ale patrzeć trzeba na ogół działań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2005 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha. Przekopiujcie swoje off-topici, bo to nie jest temat o działaniu łacz, tylko o ich testowaniu. Confused

Zatem wyrzuty z pinga i tracert przeklejcie do odpowiednich wątków w HELPDESK, dyskusje o działaniu łącza do Netii i ewentualnych zmianach - choćby tu: http://www.osadanet.pl/forum/viewtopic.php?t=108 . Możecie też otworzyć osobny wątek w STOWARZYSZENIE z konkretniejszymi propozycjami.

Chętnie na wszystko odpowiem, ale nie tutaj. Tu ma być o sposobach testowania. Jutro wywalę wszystkie wpisy nie na temat Wink.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2005 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Piter. Z netia mamy problemy mniej wiecej od roku. Jesli wg Ciebie to chwilowe problemy... ? A juz od poczatku wakacji praktycznie netia wiecej stoi lub jest testowana lub jest przeganiany zaklucacz, niz faktycznie pracuje zgodnie z tym, za co placimy abonament. Poza tym wydaje mi sie ze wczesniej mielismy mniej problemow z zaklucaniem poniewaz lacz radiowych bylo o wiele mniej niz dzis. Na tym sprzecie i ogolnodostepnych kanalach bedzie to problem coraz bardziej meczacy. Jesli nie planujemy wymienic sprzetu na jakis naprawde niezawodny i zarezerwowanymi kanalami to wg mnie placenie sporo ponad 1000 zl abonamentu miesiecznie zupelnie mija sie z celem. Tak na prawde gdybysmy mieli tylko lacze z netii to zazdroscilibysmy tym z Protonetu gdzy oni maja net jakies 20 dni w miesiacu. My moglibysmy o takim wyniku pomarzyc.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur - dzięki za przeniesienie. Smile
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group