OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Lokalny hub DC++
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie, każdy powinien ustawić ilość wolnych slotów według własnego uznania i możliwości swojego komputera. A już znacznie lepiej jest ograniczyć ilość slotów niż maksymalny transfer z komputera. Przy małej ilości slotów przynajmniej ta jedna osoba ściąga z pełną możliwą w danym momencie prędkością.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Gru 24, 2004 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dzisiaj padł mały rekord - sami zobaczcie:

Ponad 500GB = 0,5TB (terabajta) udostepnionych plików!

No to mam prezent na gwiazdkę - nic tak nie cieszy jak świadomość, ze coś co kosztowało naprawdę dużo czasu, pracy i nerwów działa coraz lepiej. Smile
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Gru 27, 2004 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak widać jest juz bot na DC. Zastanawiam jaką powinien miec funkcjonalność - na razie wymyśliłem to:

1. Wypisywanie zasad: po polsku (+zasady) i angielsku (+rules).
2. Wypisywanie pomocy: po polsku (+pomoc) i angielsku (+help).
3. Wykopywanie za brak udostępnionych plików z wypisaniem odnośnika do samouczka.
4. Wykopywanie za zbyt małą ilość slotów z wypisaniem odnośnika do samouczka.
5. Wykopywanie za przekleństwa.
6. Rejestrowanie (zastrzeganie) nazw użytkowników (+register)
7. Wypisywanie: IP, nazwy, ilosci udostepnionych przy wejsciu na hub (+info).

Ewentualnie jeszcze:
1. Ranking rozmówców (+topten - tak jak jest na naszym czacie/ircu)
2. Sprawdzanie kiedy ostatnio był widoczny dany użytkownik (+seen).
3. "Pseudointeligencja" - żeby czasami udawał człowieka i wtrącał się do dyskusji. Smile

Macie jeszcze jakieś pomysły?

ps. Oczywiście to jeszcze nie jest napisane - powoli się będę do tego zabierał (w miarę wolnego czasu).
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ekler
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 21

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam pytam tu na forum bo ani na chcacie dc ani na komunikatorze sieciowym nie bylo odpowiedzi.... chodzi o to iz juz od jakiegos tygodnia nie mogem sie z nikim na dc polaczyc probowalem juz nawet przeinstalowac program i nawet to nic nie pomoglo moze mi ktos pomuc w jakis sposob....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Sty 17, 2005 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Wyłącz firewall i sprawdź czy nadal masz problemy.

2. Sprawdź jakie masz ustawienia - tryb active / passive.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Może zaczne od tego,że od czasu powstania naszej sieci,nawet nie mając jeszcze internetu, fajną sprawą było udostępnianie swoich plików innym,
jedni udostępniali więcej , jedni mniej .... ale zawsze wchodząc na otoczenie sieciowe widziało się tych ok. 40 komputerów i zawsze coś od kogoś się pobrało, do czego zmierzam, mianowicie po zmianiach jakie nastąpiły jakiś czas temu , mających na celu zastąpienie otoczenia sieciowego , lokalnym hubem Direct Connect stwierdzam, że ludzi chcących kożystać z naszego huba jest jak na palcach policzyć
( kiedyś zauważyłem 25 osób , to było maksimum ) zazwyczaj jest ich 13 + Skarbek , ja uważam ,że 13 osób to bardzo mało jak na ilość naszych użytkowników, uważam też , że osoby które chciały zainstalować sobie Direct Connect już to zrobiły, a reszczcie się poprostu nie chce , dlatego stawiam pytanie czy utworzenia naszego huba było w ogóle dobrym pomysłem ? , jeżeli był to dobry pomysł to dlaczego tak niewiele ludzi z tego pomysłu kożysta ? i jak co można ewentualnie zrobić ,żeby tych ludzi było więcej , bo jeżeli nie da się zrobić nic , to ja jestem na Nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybyśmy dawniej nie konfigurowali udostępniania przy podłączaniu do sieci, to na starym "Otoczeniu sieciowym" (inaczej sieć Microsoft Networking / SMB / CIFS) wyniki byłyby podobne. Po prostu większość osób nie ma ochoty (rzadziej czasu) uczyć się czegokolwiek nowego.

Tak z 60% plików w "Otoczeniu sieciowym" to były foldery, które udostępnialiśmy przykładowo, przy podłączaniu, a potem użytkownikom nie chciało się szukać "jak to wyłączyć". Nie wiem czy zauważyliście, ale z czasem w "Otoczeniu" było coraz więcej komputerów, które były wprawdzie widoczne, ale nic nie udostępniały (tragedia: foldery do udostępnienia to już trzeba samodzielnie wybrać).

Zatem rozwiązanie jest proste: przelecieć się po ludziach, chętnym pokonfigurować DC, wrzucić do autostartu i pokazać jak toto obsługiwać. Tyle, że to większa operacja, potrzeba nam więcej ludzi i czasu, stąd na razie ją odkładałem.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktos czy mozna Ograniczyc transfer na DC++ do 1,5MB/s
Jesli mozna ograniczyc to w jaki sposob??
Z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez kiedyś o to pytałem i wtedy dowiedziałem się, że DC++ nie ma takiej możliwości. Są inne programy (DC PRO czy coś takiego), które mają takie możliwosci (to tyle co wiem).
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piter
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 169
Skąd: Kora

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2005 18:04    Temat postu: Ilość osób Odpowiedz z cytatem

Pomimo tego że w sieci jest podłączone kilkadziesiat komputerów to na DC często jest tylko pare osób albo pojawiają się tylko chwilowo, czy możne by było używanie DC w naszej sieci uznać za obowiązkowe tak jak byłoto z Realpopup??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Maj 17, 2005 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coraz głębiej utwierdzam się w ptrzekonaniu że lokalny hub DC to nie wypał , nic tam nie ma, ludzi nie ma , właśnie szukam kodeków do filmów któych też nie ma, coraz bardziej jestem nie zadowolony stara opcja z otoczeniem sieciowym była znacznie lepsza wg mnie ....
:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiek napisał:
Wie ktos czy mozna Ograniczyc transfer na DC++ do 1,5MB/s
Jesli mozna ograniczyc to w jaki sposob??
Z gory dziekuje za pomoc.



Moznaby CIe podlaczyc radiem Smile
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
polom
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 69
Skąd: chopina 29b/10

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 12:10    Temat postu: wiadomosc dnia na DC Odpowiedz z cytatem

cze.
chodzi mi o to ze w "wiadomosc dnia" mozna tam pisac codzienne info, np: lacze neti dziala sprawnie, zebranie otej i otej...., byla taka i tak usterak, itp itd. wtedy normalni uzytkownicy beda lepiej poinformowani co i jak.
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj przez wielki przypadek wyłączyłem sobie zasilanie kompa, w czasia, gdy miałem uruchomionych kilka aplikacji m.in. DC++. Po ponownym uruchomieniu kompa i próbie uruchomienia DC zobaczyłem komunikat:
"Ktoś używa twojego nicka, zmień na inny!"
Sądzę, że jest to wina tak drastycznego wyjścia z programu. Co można z tym zrobić Question

Ps. A jezeli ktoś faktycznie używa mojego nicka, to niech on go mieni Exclamation Ja tu byłem pierwszy i jak dotąd jedynym Don Diego w zwiazku z powyższym nie zamierzam nic zmieniać Evil or Very Mad Exclamation
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekać kilka minut. Timeout dla DC wynosi chyba 5 minut.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group