OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





park PINY...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 14:00    Temat postu: park PINY... Odpowiedz z cytatem

Odwiedziłem niedawno park "PINY" (chyba wiecie o czym mówię???). Obraz nędzy i rozpaczy, alejki zarośnięte, zero niegdysiejszego sprzętu (huśtawki, ścieżki zdrowia itp.), pełno walającego się szkła po butelkach i sporo oryginałów z tzw. "towarzystwa o niewyszukanych manierach".

Ilekroć jestem w tamtej okolicy zawsze marzy mi się "uratowanie" tego parku. Wyobrażam sobie gładkie asfaltowe alejki dla rowerzystów i rolkarzy, pagórki do zimowych zjazdów (ukształtowanie terenu temu sprzyja), mega piaskownica z czystym piachem, może jakiś brodzik do taplania tyłków w upalne wakacje, palenisko do grillowania i oczywiście dużo dużo ławeczek (może nawet jakieś ażurowe altanki?).
Może macie jakieś pomysły na rozruszanie tematu?
Może zaangażować do działania Radę Dzielnicy, Radnych miejskich, organizacje społeczne i całą rzeszę mieszkańców Osady pod hasłem: "PINY - warto zainwestować!"
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jarecki
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: TG Kolorowa 22

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuszna sugestia. Możemy sobie za punkt honoru jako Stowarzyszenie obrac to by sprawę ruszyć. Oczywiście trzeba będzie pofatygować się na jakieś zebranie Rady Dzielnicy, a być może nawet na poruszenie tematu w samym UM. Osobiście pamietam czasy, kiedy w sobotnie czy niedzielne popołudnia wiele rodzin spacerowało po "Pinach", dzieciaki bawiły się na huśtawkach lub w piaskownicach, a zimą kiedy tylko spadł śnieg wszyscy jeździli tam na sankach.

Ze swojej strony z chęcia włącze się do działań "reaktywacji", które zproponował Dick, oczywiście jeśli znajdzie sie kilku innych chętnych.

Pozdrowienia

Jarecki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
woj
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 35
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Lis 09, 2004 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram słuszną inicjatywę. Jestem za.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kontra12
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 25
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sprzątam zawsze koło SP10, ale warto sie kiedyś na piny wybrać i zebrać syf, bo jest co zbierać. Chociaż po tym co tam sie dzieje to raczej długo porządku nei bedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piter
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 169
Skąd: Kora

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie jak było mówione pozostaje pytanie jak długo zostanie tam czysto, niektórzy ludzie wyrzucają tam różne śmieci sam kiedyś będąc w gimnazjum znalazłem tam dość spory łańcuch. Trzeba by jakoś poinformować ludzi że są starania o odnowienie parku by zaczeli szanować ten park. Mam nadzieje że ten pomysł wypali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kontra12
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 25
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posprzątamy, ale na długo to nie pozostanie. Chociaż będziemy mieć plusa :p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 0:59    Temat postu: a właśnie... Odpowiedz z cytatem

a właśnie że możemy nauczyć - jak nie prośbą to karą . Nic tak nie trafia w człowieka jak kara .Tylko musi wiedzieć za co a już więcej tego nie zrobi.
Tylko kto ukarze ???
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anger


Ja. Cool Very Happy

3 razy kijem po @#$@#$.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Sro Kwi 13, 2005 11:56    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

pewnie że kijem - mozna by w miejscu amfiteatru postawic pręgierz i w niedziele po mszy ludzie szli by sobie na Piny poogladać jak wymierza sie publicznie chłosty działkowiczom zaśmiecaczom Razz a jak nie byłoby akurat danej niedzieli nikogo do wychłostania z kręgu zaśmiecaczy to brałoby się kogoś z widowni i ''dla przykładu'' albo ''za grzechy'' wymierzało by się parę batów. Pewno znalazłby sie również krąg osób które samowolnie poddawałyby się karze - moznaby wprowadzic opłaty za wstęp do parku a takie widowisko napewno cieszyłoby sie dużym zainteresowaniwm i park zacząłby sam na siebie zarabiac Smile
wszystko jest takie proste...
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2005 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anger twój pomysł jest hmmmm
no cóż .. hmm

Very Happy Very Happy Very Happy Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group