OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





monitor - problem :((

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 23:53    Temat postu: monitor - problem :(( Odpowiedz z cytatem

cześć mam taki problem i bardzo bym prosił o jakieś rady jeśli jakoś się da go jakoś ratować Razz

Mianowicie niedawno musiałem przesunać biurko w pokoju , musiałem więc zdjąć monitor z niego , postawiłem monitor na łóżku ,ale troszkę mi przeszkadzało i take musiałem je przesunąć i wtym momnecie jak ruszyłem łóżko monitor zaczął się kołysać i spadł mi bokiem na ziemię z wysokości około 40 cm. ja odrazu wziałem podłączyłem i niby było ok ale wcale nie , na następny dzień włączyłem kompa i na górze było kilka przeźroczystych cieńkich białych pasków , poszedłem do szkoły jak wróciłem już ich nie było - ja uradowany już myślałem ze jest wszystko okej , ale od tamtego momentu do teraz mam inny kłopot czasem ale często obraz mi się lekko porusza , lekko tzn nie jakoś bardzo bardzo ,a l widać to i przeszkadza , jedynym pozornym ratunkiem jest zmiana częstotliwości odświeżania ekranu ustawiając na największą , to troszkę pomaga ale nie zawsze ....
wiecie może jak mi pomóc ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzykacz
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 24
Skąd: Tarnowskie-Góry

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to być problem z anodą wysoko napięciową ale nie jestem pewien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi to wygląda bardziej na urwanie (albo uszkodzenie uzwojenia) cewek odchylania. Tyle, że ja elektroniką bawiłem się całe lata temu. Może jest ktoś bardziej na czasie?

Gdzie Ci absolwenci elektroniki z pol. śl.? Wink
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuuu to n iedobre nowiny , ale to oznacza ze cos tam w srodku monitora sie pochrzaniło czy tylko coś sie poluzowało czy monitor bezwzględnie do naprawy czy mogę zbierać na nowy ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na odległość to to jest wróżenie z fusów Smile.

Daj monitor do serwisu - niech sprawdzą.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Lis 07, 2004 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sERo , wportządku będe musial dać ten monitor do jakiegoś serwisu ale ja nie wiem jaki jest w TG najlepszy i najtańszy , ten monitor nie jest na gwarancji , mój ojciec załątwiając mi calego kompa zalatwil tez monitor , więc o jakims serwisie gwarancyjnym mogę zapomnieć , a Ty znasz może kogoś kto zdiagnozuje problem i naprawi tanio , w zasadzie to pytanie kieruje do wszystkich Was .

Bardzo dziękuję za każdą informację
jak ktoś nie chce wpisywać na forum takich informacji to ślijcie na sars@osadanet.pl Pozdro

Ps. co do tych białych pasków teraz jest gorzej znow si epojawily i jest ich więcej ://// :[[[[[
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Lis 07, 2004 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli potrzebujesz faktycznego fachowca to znam takiego jednego. Człowiek jak na niego patrzeć to prawdzicy znawca - zdarza się, że jak naprawia monitor albo TV to z nim rozmawia Laughing .
Podstawową zaletą faceta jest to, że naprawia na miejscu a Ty możesz patrzeć mu na ręce, że nie wstawia Ci tam jakiś starych części i że za miesiąc te "nowe" cześci sie popsują. Ja osobiście naprawiałem już u niego ze dwa lub trzy telewizory (jeden tylko on umiał naprawić - inne serwisy się poddały) i dwa razy monitor. Nigdy nie liczył sobie za dużo, ale kto wie czasy się zmieniają a on nawet w zimie jeździł do klientów na rowerze - nie wiem jak jest teraz.
Człowiek nazywa się Kuchara a mieszkał koło stadionu Gwarka (dokładnego adresu nie pamiętam)
nr tel. 602249269
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sob Lis 13, 2004 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diego , dzieki za namiary , jak juz bedzie tak daleko to pewno skozystam , ale mam jeszcze jedno pytanie , co prawda wypadkowi ulegl monitor ale jak sie wlacza film czy cos to paskow na gorze monitora , o ktorych juz wspomnialem nie widac , i czy jest mozliwosc ze gdy sformatuje hdd , to cos pomoze ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sob Lis 13, 2004 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej juz wiem ze nie bo programy i filmy moga miec inna rozdzielczosc , jedyne roziwazanie to jakis serwis :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema

Diego na Twoją prośbę opisuję zmaganie fachowca któego poleciłeś

ugadaliśmy się dziś na 16 wpadł około 16:50 ( był jeszcze u sąsiada ) ;-]
pogaworzyliśmy chwilę , po czym wziął się do pracy rozkręcił monitor poprostował coś na tej zielonej płytce , potraktował pewne elementy na ciepło po czym skręcił monitor , i się okazało , że porblem jest dalej .. rozkręcił go ponownie postukał czymś w coś kilkarazy w kilku miejscach jednak i to ni eprzyniosło oczekiwanych rezultatów ....... po jakiś czasie stukania i oglądania stwierdził , że problem jest w odchylaniu pionowym ale nie ma jakiejś części i niestety na dzisiaj pracę musi zakończyć ponieważ ta część może być ratunkiem ale nie musi , zainkasował 10 zł za sprawdzenie, podokręcanie, pocynowanie , ale problem jest dalej ...
muszę czekać , koleś powiedział , że postara się , bo ponoć ma w domu jakieś schematy mojego kompa zobaczyć coś tam no i będziemy walczyć dalej jak narazie 0:1 dla monitora.

Wink

Pozdrawiam Bjorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Gru 25, 2004 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co dalej z monitorem Question Dało radę go naprawić Question
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group