OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Łącza internetowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sERo napisał:
Diego: Ostatecznie wysłałem maila wyłącznie do władz. Niech zajmą się tym stosowne organy Stowarzyszenia (Komisja Rewizyjna) i przyjmą odpowiednią uchwałę. Nie chcę kolejnej publicznej awantury, bo ona nikomu i niczemu nie służy. Zrozum to.


Sero: Jak najbardziej to rozumię. Nasze nieporozumienie wzięło się stąd, że od razu powiedziałęś, że przeczytam wszystko w mailu, jednak takiego nie dostałem. A że z natury jestem ciekawski więc pytałem dalej. Twoja powyższa odpowiedź mi wystarczy (nie będę już z niecierpliwością czekał na tego maila od Ciebie Wink )
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polom
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 69
Skąd: chopina 29b/10

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze.
w zwiazku z tym ze netie mamy przez radio co wiaze sie jak widze z wieksza awaryjnoscia tego rozwiazania nie daloby sie "ulepszyc" lacza tepsy(wziasc cos wiekszego czy cos)
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem w tej kwestii mocny ale łacza z tepsy nie mają tego co ma netia czyli możliwości regulacju upload'u (czyli prędkość wyjścia z naszej sieci), a to ważne przy p2p, graniu,telefonowaniu i wielu innych czynnościach.
Więcej szczegółów może wyjaśnić admin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie odnosnie lacza. Chcialbym wiedziec czy nie mozna by wylaczyc p2p calkowicie na czas kiedy lacze z netii stoi. A ostatnio wiecej stoi niz chodzi. Dzis tzn 20 lipca o godz. 22 giej praktycznie nie sposob wyslac maila ktory ma 2 mega. Upload stoi w miejscu. Cos z tym podzialem lacza jest nie tak. Niby lacze jest dzielone na uzytkowinikow ale wyglada to dosc dziwnie bo sprawdzam transfer i upload praktycznie stoi. Co jakies mniej wiecej 10 - 15 sekund mam skok uploadu na poziom paru kilo na ok 1 sek i potem stoi na 0,0 znowu kolejne 15 sek. Nie znam sie na tym jak technicznie dzielone jest nasze lacze ale wydaje mi sie ze cos z tym podzialem nie gra?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz juz dostaje komunikaty ze przekraczam czas oczekiwania na serwer od programu pocztowego. Czas ustawiony jest na 2 min. Wiec upload jest totalnie zapchany i podzial lacza nie dziala zbyt dobrze.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomnialem dodac ze mam powylaczane wszystkie inne programy ktore moglyby powodowac jakis ruch w sieci odemnie. Chodzi tylko program pocztowy. Na dzis sobie daruje to wysylanie maila 2 mb gdyz watpie aby do rana caly zostal wyslany. Mail wysylam przez zewnetrzne konto.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może po prostu były problemy na styku TPsa <-> Twój operator poczty lub na jego serwerach? Jedno połączenie na jeden adres to NIE jest wyznacznik działania łącza.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
polom
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 69
Skąd: chopina 29b/10

PostWysłany: Sob Lip 23, 2005 5:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOW Shocked lacze neti chyba nigdy jeszcze tak nie smigalo brawa brawa brawa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2005 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze powoli czas podziekowac netii za wspolprace i pomyslec nad drugim laczem kablowym. Kosztuje nas to mase pieniedzy. To trzeba testowac radio, to znowu radio szwankuje, to ktos zakluca. Przeciez to czysta paranoja. Lacze praktycznie polowe czasu dziala normalnie. Reszta to albo stoi totalnie albo "chodzi" tak ze nie mozna nawet sprawdzic poczty. Wiecej takich klientow zyczyc netii. Znajac wysokosc abonamentu za lacze netii to swiadomosc ze polowe czasu placimy za darmo podnosi zdrowo cisnienie. Wiem ze zaraz podniosa sie glosy ze uzaleznimy sie od jednego operatora bo wyglada na to ze na osadzie niepodzielnie rzadzi tepsa ale co nam z tej niezaleznosci (netia) na ktora i tak wiekszosc czasu nie mozna liczyc. Ale placic za to trzeba i to slono.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ArturK
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 61

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2005 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Piter. Z netia mamy problemy mniej wiecej od roku. Jesli wg Ciebie to chwilowe problemy... ? A juz od poczatku wakacji praktycznie netia wiecej stoi lub jest testowana lub jest przeganiany zaklucacz, niz faktycznie pracuje zgodnie z tym, za co placimy abonament. Poza tym wydaje mi sie ze wczesniej mielismy mniej problemow z zaklucaniem poniewaz lacz radiowych bylo o wiele mniej niz dzis. Na tym sprzecie i ogolnodostepnych kanalach bedzie to problem coraz bardziej meczacy. Jesli nie planujemy wymienic sprzetu na jakis naprawde niezawodny i zarezerwowanymi kanalami to wg mnie placenie sporo ponad 1000 zl abonamentu miesiecznie zupelnie mija sie z celem. Tak na prawde gdybysmy mieli tylko lacze z netii to zazdroscilibysmy tym z Protonetu gdzy oni maja net jakies 20 dni w miesiacu. My moglibysmy o takim wyniku pomarzyc.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Netia po zmianie urządzeń radiowych NIGDY nie została do końca prawidłowo uruchomiona! Nie wystarczy skonfigurować stojących na biurku urzadzeń, po czym przenieść na dachy budynków i stwierdzić, że już wszystko działa. Najpierw trzeba dopracować konfigurację w docelowej lokalizacji przy stabilnym, sztucznie generowanym obciążeniu. Tak długo, aż nie uzyska się stabilnej pracy samego radia łącze NIE będzie uruchomione. Do tego trzeba jednak złożyć i skonfigurować maszynę testową. Były dymisje, wyjazdy zagraniczne i po prostu nie miał kto tego zrobić. Niestety, ale prawda jest taka, że ostatecznie próbujemy to uruchomić dopiero od dwóch tygodni. Gorzej, że przez te kilka straconych miesięcy pojawili się nowi, namolni zakłócacze. Jeszcze gorzej, że do kompletu zaczęła nam nawalać maszyna testowa, sieć zaatakował wirus i mamy gigantyczne problemy ze skryptem dzielącym pasmo, a ja z powodu obciążenia w pracy muszę chwilowo ograniczyć ilość czasu poświęcanego dla OsadaNET. Jest źle, ale nic z tym teraz nie zrobimy. Po prostu trzeba to wszystko stopniowo, powoli ponaprawiac, pouruchamiać i potestować.

Cierpliwości! Netia prędzej czy później ruszy z pełną przepustowością. Nawet jeśli nie uda się zestawić stabilnego połączenia na obecnych urządzeniach radiowych to mamy już inne alternatywy (chociaż znacznie droższe).

Jeśli chodzi o stabilność łącza, to TPsa również zdarzają się awarie, a umowa o DSL nie zobowiązuje ich do natychmiastowych napraw (sic!). Mieliśmy już jednodniowy pad łącza, ale co będzie jeśli padnie ich kabel lub urządzenia na os. Jana i będziemy czekać dwa tygodnie na naprawę?! Takie rzeczy się zdarzają.

Po prostu musimy mieć alternatywne łącze do innego dostawcy, a Netia jest obecnie jedynym rozsądnym operatorem w okolicy. I to nie z nią są problemy, tylko z naszymi urządzeniami radiowymi. Spokojnie - tu naprawde da się znaleźć stabilne rozwiązanie. To ja namawiałem wszystkich, żeby spróbować jeszcze raz na starej, tańszej technologii. Jednak jeśli się nie uda, to trudno - mamy inne, choć znacznie droższe rozwiązania.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyglądam się wykresom mrtg.
Netia - testy, więc skrypt "antyzakłóceniowy" winduje ładnie upload.
tepSA - wykorzystanie na maksa w godzinach szczytu - czyli normalka jak idziemy na jednym łączu.

Ale najciekawsze wydaje mi się eth0 - istny kardiogram. Czy ktoś z fachowców mógłby to zinterpretować? Te spadki do zera są prawie cykliczne.

Druga sprawa - w którymś wątku, padło podejrzenie, że ktoś z zewnątrz może zapychac łacze ściągając od nas dużo danych. Czy ktoś przeglądał pod tym kątem statystyki dla Picasso. Jeśli tak, to jakie wyniki?
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dick napisał:
Ale najciekawsze wydaje mi się eth0 - istny kardiogram. Czy ktoś z fachowców mógłby to zinterpretować? Te spadki do zera są prawie cykliczne.

Też to wczoraj zauważyłem, a Seba z tym już walczy:
http://www.osadanet.pl/forum/viewtopic.php?p=2162#2162

Cytat:
Druga sprawa - w którymś wątku, padło podejrzenie, że ktoś z zewnątrz może zapychac łacze ściągając od nas dużo danych. Czy ktoś przeglądał pod tym kątem statystyki dla Picasso. Jeśli tak, to jakie wyniki?

Od dyskusji o tym co aktualnie się dzieje są odpowiednie tematy na forum HELPDESK - tam szukaj informacji i pytaj. Wiem, że często piszemy tam zbyt technicznie, ale naprawdę nie mamy czasem czasu na tłumaczenie:
http://www.osadanet.pl/forum/viewtopic.php?t=425
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sERo napisał:
Od dyskusji o tym co aktualnie się dzieje są odpowiednie tematy na forum HELPDESK - tam szukaj informacji i pytaj. Wiem, że często piszemy tam zbyt technicznie, ale naprawdę nie mamy czasem czasu na tłumaczenie:


Wszystko fajnie, tylko, że jak już zaczynam obserwowac jakiś wątek, to nagle on znika, bo to dyskusja, a HelpDesk nie do dyskusji służy, albo jest nie na temat i się go wycina i szczerze mówiąc to już sie pogubiłem Smile

P.S. To pewnie tez zaraz zniknie, bo "nie na temat"
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieporozumienie Smile.
Odpowiedź znajdziesz w tym temacie:

http://www.osadanet.pl/forum/viewtopic.php?p=2215#2215
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group