OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Łącza internetowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Gru 24, 2004 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Od wczoraj radio znowu działa bezproblemowo (no dobra - dzisiaj na kilka minut się jedno urządzenie zawiesiło). Ciekawe na ile czasu...
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Gru 25, 2004 6:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A od teraz mamy nowy skrypt firewalla - to on był przyczyną ponadgodzinnego przestoju w pracy łącz. Co gorsza czeka mnie jeszcze sporo pracy nad nim, wiec przestoje w nocy znowu moga sie zdarzyc.



Idea
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stiv
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 110
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z tą NETIA znowu sie dzieje moze to przez ten snieg, lacze padlo jak pojawily sie mocniejsze opady sniegu Very Happy
_________________

Cytat:
Boimy się nie smierci, lecz wyobrażenia, jakie o niej mamy. (Seneka Mlodszy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 1:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy porócz tego, ze znowu ktos nas zakłóca i cały ruch idzie przez TPse, to ktoś może cos więcej powiedzieć??. A konkretnie czy da się cos zrobić żeby www chodziło szybciej, bo teraz to mozna nerwicy dostać jak sie czeka na wczytanie jakiejś strony??
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bigtime
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 13

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wolno to już dawno nie chodziło. Nawet jak niedawno ktoś zakłócał to chodziło szybciej a teraz to nawet strony otwierają się kilka minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cały ruch idzie przez tpSA
Łącze jakie jest każdy widzi Sad

Większość zapewne wiesza psy na ściągaczach, więc chciałem ich usprawiedliwić. Sam ściągam jak chodzi łacze Netii, w chwili przełączenia na tepse wyłacza się zazwyczaj programy ssące, bo to sie mija z celem - i tak niewiele się ściągnie.
Na mój gust z 80% łącza jest przypchane wielkimi mailami czekającymi w kolejce. I tu apel do administracji - jeśli mam rację, to posprzątajcie na serwerze.
E-mail nie służy do wysyłania wielkich krów!!!!
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cezar-83
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 7

PostWysłany: Nie Sty 30, 2005 11:19    Temat postu: GG Odpowiedz z cytatem

Teraz to juz nawet GG nie chodzi Sad
_________________
cezar-83
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 16:05    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Informacja o ostatnich problemach z łączem Netii.
Jak większość wie, uszkodzeniu uległo urządzenie radiowe zamontowane przy ul. Nakielskiej, gdzie znajduje się nasz punkt dostepowy z Netii. Urządzenie w ramach gwarancji zostało oddane do serwisu i czekamy na ich ekspertyzę.
Wczoraj udało nam sie pożyczyć identyczne, sprawne urządzenie z firmy AKK-Net z Radzionkowa. Wieczorem trwały prace nad wgraniem odpowiedniego softu i skonfigurowaniem urządzenia do naszych potrzeb.
W dniu dzisiejszym (24 luty) mamy zamiar podłączyć urządzenie na Nakielskiej i uruchomić łącze Netii.

Pojawiają się w tym miejscu pewne rozterki. Jest to już drugie urządzenie, które wysiadło w stosunkowo niedługim okresie. Trudno stwierdzić, czy jest to wina zawodnych urządzeń f-my Planet (WAP-1965) czy też "diabeł" siedzi w innym szczególe. Może się zdarzyć, że i to pożyczone urządzenie szlag trafi Sad

W międzyczasie Dział administracji siecią robi rozeznanie wśród urządzeń radiowych innych firm, analizując czy ich własności i charakterystyki pasują do naszych wymagań.
Innym podjętym działaniem jest nawiązanie kontaktu z technikami Netii - poprosiliśmy ich o przedstawienie jakiejś propozycji rozwiązującej nasz problem. (Netia w swej ofercie ma równiez połączenia radiowe).

Ponadto Zarząd wynegocjował korzystne warunki przejścia na lepsze łącze Netii (tzw. opcja BDI PRO - obecnie mamy BDI STANDARD) za tą sama stawkę. Jednak wstrzymujemy się z podpisaniem nowej umowy do czasu rozwiązania problemu z radiem. Nowa umowa byłaby zawierana na czas określony (18 m-cy), a wiadomo, że umowa na czas określony nie przewiduje wcześniejszego rozwiązania (chyba, że za porozumieniem stron, a nie każda ze stron może chcieć porozumienia).

Podsumowując:
Dzisiaj postaramy się uruchomić łącze Netii. Jeśli nie będzie niemiłych niespodzianek, jeśli rozmowy z Netią okażą się owocne, jeśli znajdziemy opcjonalny, gwarantujący wysoką niezawodność sprzęt radiowy - to podpisujemy umowę na łącze BDI PRO.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dnia 19 kwietnia br. coś niedobrogo stało się z naszą siecią. W pierwszej chwili Sero obiecywał jakiegoś maila z informacją (widać było, że się bardzo sytuacją zdenerwował), lecz niestety zdaje się, że z jej napisania się wycofał ( Question ). Na DC możemy przeczytać:
Cytat:
Nie dziala lacze do TPsy i polaczenie radiowe do wiezowcow.
Brak zasilania i brak komentarza.....


Uawżam, że takie stawianie sprawy nie jest w porządku. Wydaje mi się, że mamy prawo wiedzieć coś więcej. To, że nie działa jest informacją niewystarczającą: dlaczego nie działa i kiedy ewentualnie można się spodziewać, że ruszy. Czy znowu ktoś ukradł nasze urządenia z dachu, ile nas to będzie kosztować... - domysłów może być sporo i dlatego powinniśmy wiedzieć coś więcej
Cytat:
Brak zasilania
no ale co... ktoś wyciągną wtyczkę i nie chce jej włożyć spowrotem Question a może .... Question
Powinniśmy wiedzieć WIĘCEJ Exclamation
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość, podobnie jak Ty CHCE WIEDZIEĆ nie ruszając się z fotela. Jednakże zarówno członkowie zarządu jak i administratorzy sieci zdobywają informacje w ten sam sposób w jaki zdobyć ją może każdy z pojedynczych człoków Stowarzyszenia, tzn. dzwonią, chodzą, sprawdzają, testują, pytają itp. Nie poprzestają na stwierdzeniu "NIE DZIAŁA" lecz starają się zlokalizować przyczynę i usunąć w możliwie najkrótszym czasie nieporządane skutki.
Poświęcają na to niemało prywatnego czasu, a wiadomo, że prócz sieci większośc ma pracę, dom, rodzinę...
Przysł!@#$@#$!$@ąc się wypowiedziom niektórych użytkowników sieci, w chwili gdy wystąpują jakieś awarie, ma się czasem ochotę rzucić to wszystko w diabły.
Teksty typu: "Admin, rusz d..pę", "zarząd! - długo mamy czekać na neta?" nie nastrajają optymistycznie, szczególnie, że (zgodnie z Regulaminem sieci") "pkt. 2.4 Administratorzy zarządzają siecią na zasadach hobbystycznych, w ramach wolnego czasu."
Jakiekolwiek firmy świadczące usługi, umownie zastrzegają sobie terminy usunięcia awarii w czasie 48 lub nawet 72 godzin. U nas juz po godzinie wiesza się psy na administracji. Może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego??

A odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie ostatniej awarii.
Urządzenia radiowe na ul. Kolorowej zasilane były z prywatnego mieszkania. Pech chiał, że właściciel mieszkania wyprowadził się o 2 tygodnie wcześniej niż wstępnie zapowiedział. zamykając mieszkanie wszystko powyłączał, w tym również nasze urządzenia.
Tym samym zostaliśmy zmuszeni do wcześniejszej przeróbki instalacji zasilającej (początkowo planowano to wykonac w ostatnim tygodniu kwietnia).
Przeróbkę wykonano - sieć działa.
I to by było na tyle


P.S. Sero napisał maila, lecz do wiadomości osób funkcyjnych (zarząd, Komisja Rewizyjna, kierownicy działów).
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, ze potraktowałeś mnie nie fair Sad

Dick napisał:
Większość, podobnie jak Ty CHCE WIEDZIEĆ nie ruszając się z fotela.

Może ja nie tak często jak Ty "ruszam się z fotela" (z różnych powodów, które mogę Ci wyjaśnić prywatnie), ale też staram się pomagać w miarę możliwości.

Dick napisał:
Jednakże zarówno członkowie zarządu jak i administratorzy sieci zdobywają informacje w ten sam sposób w jaki zdobyć ją może każdy z pojedynczych człoków Stowarzyszenia, tzn. dzwonią, chodzą, sprawdzają, testują, pytają itp.


Jak widać ja zapytałem (czyli wykorzystałem jedną z mozliwości, którą podałeś). Nie wyobrażam sobie sytuacji, że nagle wszyscy członkowie Stowarzyszenia wydzwaniają do TPsy, Netii lub tym bardziej np. tesują urządzenia o których nie mają pojęcia itd. Zacząłem najbliżej i najrozsądniej - od osób które są najbliżej. W tarkcie awarii byłem na DC i po prostu spytałem Sera, który też tam był. Uzyskałem inforację, że zaraz będzie mail w tej sprawie więc po prostu o niego teraz spytałem, bo nic takiego nie dostałem.

Dick napisał:
Nie poprzestają na stwierdzeniu "NIE DZIAŁA" lecz starają się zlokalizować przyczynę i usunąć w możliwie najkrótszym czasie nieporządane skutki.
Poświęcają na to niemało prywatnego czasu, a wiadomo, że prócz sieci większośc ma pracę, dom, rodzinę...


I chwała im za to Exclamation Exclamation Exclamation

Dick napisał:
Przysł!@#$@#$!$@ąc się wypowiedziom niektórych użytkowników sieci, w chwili gdy wystąpują jakieś awarie, ma się czasem ochotę rzucić to wszystko w diabły.
Teksty typu: "Admin, rusz d..pę", "zarząd! - długo mamy czekać na neta?" nie nastrajają optymistycznie(ciach)
U nas juz po godzinie wiesza się psy na administracji.

Jak mozna było często zauważyć, nigdy nie można mi było czegos takiego zarzucić. Wielokrotnie w rozmowach na DC i nie tylko stawałem po stronie adminów i ci co brali udział w tych rozmowach mogą to potwierdzić. Jeszcze raz powtarzam nie było moim celem obrażanie kogokolwiek a tym bardziej naszych adminów, chodziło mi tylko o konkretne informacje.

Dick napisał:

Przeróbkę wykonano - sieć działa.
I to by było na tyle

Więc trzeba by teraz zmienić inf. na stronie głównej DC bo wprowadza w błąd (tak jak mnie wprowadziła)


Dick napisał:
P.S. Sero napisał maila, lecz do wiadomości osób funkcyjnych (zarząd, Komisja Rewizyjna, kierownicy działów).


I dobrze, że tak zrobił, w końcu wielu członkom Stowarzyszenia takie informacje nie są potrzebne. A co do maila do mnie to widoczne nasąpiło tutaj pewne niedomówienie między mną i Serem i pewnym zbiegiem okoliczności, że w czasie awarii padły nasze wypowiedzi na DC.


PS. Jeżeli kogokolwiek obraziłem moją wypowiedzią to PRZEPRASZAM nie było to moim celem Exclamation
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i nie moim celem było obrażanie kogokolwiek.
Rozumię, że moją wypowiedź odniosłeś do siebie osobiście, gdyż była inspirowana Twoim pytaniem, lecz były to luźne dywagacje dedykowane ogółowi.
Patrząc po sobie mogę zacząć się obawiać, że któregoś dnia wszyscy Ci, którzy wkładają niemało pracy w rozwój sieci powiedzą sobie: "po co ja to robię? W imię czego?". Po czym podziekują pięknie, zasiądą za biurkiem i zaczną pisac posty typu: "kiedy będzie net?"
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 89
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... oby Serek nie zrezygnowal bo to faktycznie byłby koniec naszej sieci.

Dick, Don Diego mial racje nigdy nie ma inforacji od zarządu co sie dzieje i dlaczego net nie dziala. Potrzebujesz pomocy to powiedz co sie dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dick: Doskonale wiesz, że przyczyną braku zasilania nie była wyłącznie wcześniejsza przeprowadzka. Już od dłuższego czasu niektórzy za nic mają prawidłową komunikację z ludźmi, którzy również pracują społecznie dla Stowarzyszenia. Nie szanuje się naszego czasu, pracy i straconych nerwów.

Diego: Ostatecznie wysłałem maila wyłącznie do władz. Niech zajmą się tym stosowne organy Stowarzyszenia (Komisja Rewizyjna) i przyjmą odpowiednią uchwałę. Nie chcę kolejnej publicznej awantury, bo ona nikomu i niczemu nie służy. Zrozum to.

Tomasz: Bez przesady. Stowarzyszenie jest od dawna samowystarczalne - ja zajmuję się już tylko serwerem i koordynuję prace przy sieci. Choć jak tak dalej pójdzie to również i o tym będzie można mówić w czasie przeszłym.

Naprawdę poczekajcie na decyzję Komisji - do tego czasu dla mnie koniec dyskuji na ten temat.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Potrzebujesz pomocy to powiedz co sie dzieje.


Tomku - zapytaj Dzidka ile razy nawoływał do pomocy przy nieskomplikowanych sprawach. Coś podawać, coś przytrzymać itp.
Na apele zazwyczaj zgłaszało się 0 (słownie: zero) osób.
Nie zdziwiła mnie więc decyzja Dzidka, że rzucił to w cholerę.

W maju czeka nas przekop do wieżowców - może zaczniemy obstawiać zakłady - kto zgadnie ilu ludzi przyjdzie do kopania?
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group