OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





ciche piszczenie w laptopie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 17:38    Temat postu: ciche piszczenie w laptopie Odpowiedz z cytatem

Hei.

Tym razem sprawa z kompem.

Dziś zauważyłem tzn właściwie usłyszałem bo jestem wyczulony na każde zmiany w działaniu mego urządzenia, i po lewej stronie u góry gdzie znajduje się przycisk POWER i 5 innych skrótów słuchać występujące ciągłe acz cichce piszczenie. Zauważyłem, że zanika ono gdy coś się dzieje z twardym dyskiem , skanowanie nortonem, czy otwieranie outlooka czy strony internetowej.

Czy coś da się z tym zrobić i czy trzeba się tego obawiać ?


Dzięki za każdą cenna informację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morpheus
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 114

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
muszę przyznać, że u mnie też występuje taki dźwięk (po lewej stronie).
generalnie pochodzi on lewego boku gdzie mam umieszczona jest szczelina wentylacyjna, a obok niej u dołu znajduje sie wiatrak z chłodzenia procka.
Być może te "piski" związane są z chłodzeniem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć

doczytałem w internecie że te dźwięki związane są z procesorem i chyba nie trzeba się ich zbytnio obawiać, jedynie mogą przeszkadzać choć jedni pisali, że w laptopach to nie dopuszczalne a drudzy, że w niektórych laptopach są one głośniejsze a w innych nie.

Jednak ... czytając dalej znalazłem polecony program o nazwie RM Clock dzięki któremu można zniwelować ten dźwięk, tutaj podaję link do tego forum na którym program jest ładnie opisany

http://forum.pclab.pl/t141973.html

po zainstalowaniu programu w zakłądce ADVANCED CPU SETTINGS znajdź opcję ENABLE POPUP MODE wyłącz tę opcję, a jeśli to nie zadziała to wyłącz również ENTER C4 ON C3 COMMAND.

Nerka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie ciche piszczenie / buczenie może być również spowodowane przez przetwornice napięcia na płycie głównej - zazwyczaj umieszczane są w pobliżu wtyczki zasilacza. Na to niestety nie ma rady.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Morpheus
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 114

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witka Smile
Mogę się zgodzić z sERo bo ja wtyczke z zasilania sieciowego właśnie tak mam umieszczoną.
Toshiba ma swój program do sterowaniem pracą procka i ustawieniem chłodzenia i wartościami przyciemniania monitora i takimi tam bajerami a to wtedy będzie sie jak mniemam przekładało na napięcie.
Dodatkowo ma kilka trybów pracy od Full Power, Normal, DVD, Long Life -mozna je regulować według własnych potrzeb a nawet tworzyć swoje tryby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group