OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Supremarket na Osadzie Jana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedronka , to najgorsza opcja z wszystkich , łee czemu nie Albert, Kaufland czy coś takiego, albo inny syf , ale nie " CODZIENNIE .. NISKIE CENY ! " Rolling Eyes Rolling Eyes Confused Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lilith
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 21

PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 14:35    Temat postu: Będzie "spokój" Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że budowa czegokolwek w byłym przedszkolu powinno poprawic sytuacje w tym rejonie Osady. Chodzi mi tu w szczególności o zielony teren który przylega do przedszkola od strony ul Miodowej. Jeżeli ktoś wracał tamtędy wieczorem w miarę ciepłem porze roku to wie, że czasami aż strach. Krzaki to doskonała ochrona dla wszystkich "Panów degustujących tanie wina". Market a tym samym uporządkowanie tego terenu powinny wpłaynąc na poprawienie okolicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 16:05    Temat postu: Re: Będzie "spokój" Odpowiedz z cytatem

Lilith napisał:
Ja uważam, że budowa czegokolwek w byłym przedszkolu powinno poprawic sytuacje w tym rejonie Osady. Chodzi mi tu w szczególności o zielony teren który przylega do przedszkola od strony ul Miodowej.


Aby to poprawić nie trzeba marketu - jest właściciel albo zarządca - do jego obowiązków należy dbałość o teren. Zawsze można słać monity, pisać skargi, dzwonić i się upominać albo zaprzęgnąć do roboty straż miejską.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moonwalker
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 13

PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/wydarzenia/637996.html
Kod:
Decyzja do poprawki

 Samorządowe Kolegium Odwoławcze już po raz drugi uchyliło decyzję burmistrza Tarnowskich Gór, na podstawie której w środku Osady Jana, jednego z większych osiedli miasta, mógłby powstać supermarket.

Mieszkańcy Osady Jana skontaktowali się z DZ zaraz po tym, jak w zeszłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł o problemach Janusza Szroetera, tarnogórskiego przedsiębiorcy, który trzy lata temu chciał kupić od miasta budynek po żłobku. Decyzja ówczesnego wiceburmistrza Ryszarda K., który kazał pracownicy zarejestrować z wcześniejszą datą konkurencyjną ofertę, uniemożliwiła przedsiębiorcy kupno budynku, w którym chciał otworzyć dom spokojnej starości. Sąd ukarał za to Ryszarda K., ale dawny żłobek jest już własnością Zarządu Budynków Komunalnych w Tarnowskich Górach. Obecnie trwają przymiarki do przebudowy go na market. W pierwotnych planach na sklepowym parkingu miało się mieścić nawet dwieście samochodów. Dopiero potem ustalono, że parking owszem będzie, ale tylko na pięćdziesiąt aut.

Grupa tarnogórzan była przerażona perspektywą budowy sklepu. Z jednej strony miał on graniczyć z płotami ich jednorodzinnych domków, z drugiej - sąsiadować z niskimi blokami osiedla. Mieszkańców mało przekonywała też możliwość robienia zakupów tuż pod domem, ponieważ w najbliższej okolicy są już przynajmniej dwa spore markety.

Gdy nowy właściciel terenu i budynku zwrócił się do władz miasta z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, na mocy której mógłby w Osadzie Jana powstać market, ludzie protestowali. A gdy burmistrz wydał decyzję, zaraz znaleźli w niej błędy i zaskarżyli w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. SKO wskazało kilka błędów formalnych i cofnęło wydaną decyzję. Burmistrz wydał kolejną, ale na przełomie lipca i sierpnia okazało się, że i tu są błędy.

- Tak? To rzadko się zdarza - zastanawiał się w rozmowie z DZ Kazimierz Szczerba, burmistrz Tarnowskich Gór.

Tłumaczył, że z powodu niedawnego urlopu nie ze wszystkimi sprawami jest na bieżąco. Poprosił też o chwilę na zapoznanie się ze sprawą.

- Rzeczywiście to miało miejsce. Jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie kwestionuje tej inwestycji pod względem merytorycznym, wskazuje na pewne uchybienia formalne, które w niej się znalazły. SKO zauważyło, że do dokumentów, które zostały przekazane mieszkańcom, sąsiadom inwestycji, nie były dołączone mapki. Myślę, że to nie jest wina urzędników, ale pewnej interpretacji. Mamy szereg inwestycji nie zaskarżonych, gdzie też nie ma mapek - mówi Szczerba. I przypomina, że decyzja musi być wydana.

- Kto wie, czy jeszcze trzecia decyzja nie będzie uchylona z powodu formalnych - przyznaje Szczerba.

Burmistrz wydał drugą decyzję, ale nie uwzględnił w niej wszystkiego, o czym mówiło SKO cofając pierwszy dokument - komentuje Henryk Dzięciołowski, jeden z protestujących przeciw budowie sklepu tarnogórzan.

Przywołuje też swoje wyliczenia, z których wynika, że... urzędowy dokument miał pozwalać na budowę większego obiektu, niż nawet chciał właściciel terenu.

- Myślę, że do trzech razy sztuka i burmistrz wreszcie wyda dobrą decyzję. To już trochę męczące - ironizuje Dzięciołowski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group