OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Resetujący się komputer

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 13:01    Temat postu: Resetujący się komputer Odpowiedz z cytatem

Witam!


Od pewnego czasu komputer sam mi sie resetuje, mysle ze przyczyna nie jest zaden wirus tylko kable laczace monitor z jednastka centralna. Czasem to mi sie sam wylaczy i wystarczy ze poruszam kablem i znowu dziala, a czasem jest sam res bez koniecznosci poraszania kablem.

Wczoraj po dwokrotnym resecie (w odstepach kilkunastu sekund) podczas wlanczania kompa pojawia mi sie napis:
Cytat:
Warning! CPU been changed or CPU Ratio changed fail.
Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit!


I pod tym pisze ze mam nacisnac na klawisz F1 aby kontynuowac (wlaczyc komuter) lub nacisnac na klawisz DEL chyba zeby wejsc do BIOSu. Jak zadnego klawisza nie nacisne to komp nie uruchomi Windowsa.


Czy mzoe mi ktos pomoc?
Nie wiem czy to wazne ale monitor i te bable maja okolo 6-7 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobnie, przy czym (co się później okazało) nie był to felerny kabel do monitora, ale gniazdo dla tego kabla w zasilaczu. Póki nie ruszałem, nie zadrżało biurko, nikt głośniej nie kichnął - było spokojnie.
Od czasu do czasu zrobiło ciche "bzzzzzz" i restart.
Po jakimś miesiącu częstotliwośc restartów wzrosła.

Finał był taki, że nastąpiło jakieś zwarcie i wypaliło zasilacz.
Poszło dalej i musiałem wymienić płytę, procesor, 80GB dysk z danymi!!!, karta muzyczna.
Tylko karta graficzna i sieciowa zostały nietknięte.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź czy komputer Ci się nie przegrzewa. Nie masz przez przypadek przetaktowanego procesora?
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sERo napisał:
Nie masz przez przypadek przetaktowanego procesora?


Jesli dobrze to zdanie zrozumialem to procka nie mam podkreconego.. a jesli zle zrozumialem te przez to ze nie wiem do konca co oznacza slowo "przetaktowanego".

Nie wiem czy Tobie o to chodzilo ale znalazlem cos takiego w Biosie w zakladce "PC Health Status"
Kod:
CPU VCore      1.47V
250V     2.46V
Voltage Baterry     2.32V
Curent CPU temp     47 stopni C
CPU fan speed     2766RPM (i tu sie zmienialy cyferki)
Case fan speed     0RPM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temperatury OK.

A jak to jest z tym kablem - chodzi Ci o zasilający, czy sygnałowy (podłączany do karty graficznej)? Skąd wiesz, że to on może być przyczyną?
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jak to jest z tym kablem - chodzi Ci o zasilający, czy sygnałowy (podłączany do karty graficznej)?


Nie wiem do konca o co chodzi z tym pytaniem Sad Na takich rzeczach ja sie nie znam Sad ale moge Ci narazie powiedziec tyle ze mam 2 podejrzane kable (pierwszy czarny laczy sie z akardem i jest na samej gorze, a drugi bialy laczy sie z monitorem i jest pod czarnym kablem). Skąd wiem, że to on może być przyczyną? Myslalem tak poniewaz jak poruszalem kablami to bylo ok - jakis czas. Ale jak juz Dick napisal to nie wiem czy to wina kabli.
A co najciekawsze to od pojawienia sie tego napisu podczas wlanczania kompa, komp przestal sie resetowac Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 19:16    Temat postu: Re: Resetujący się komputer Odpowiedz z cytatem

Ten komunikat:
Cytat:
Warning! CPU been changed or CPU Ratio changed fail.
Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit!

w Twoim przypadku oznacza, że zostały przywrócone ustawienia fabryczne procesora. Skoro to pomogło, to najprawdopodobniej miałeś wcześniej przetaktowany procesor. Ewentualnie źle skonfigurowany w Biosie.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzesiek
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 167
Skąd: Bloki

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"przetaktowany" - mozesz mi wyjasnic co te slowo oznacza?
Czy musze teraz cos zmeiniac w tym biosie czy ustawieniach? NA tym to ja sie wogole nie znam... Moze mam sformatowac dysk?

A najwazniejsze pytanie czy teraz jest wszystk ow porzadku czy musze sie jeszcze czegos obawiac?

Sorka ze tak duzo pytan.
Dziekuje za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przetaktowany = podkręcony.

W Biosie nic nie musisz ustawiać, bo zostały przywrócone ustawienia fabryczne. Jeśli procesor był źle skonfigurowany, to teraz wszystko powinno być ok. Jeśli procesor był podkręcony (np. przez nieuczciwego sprzedawcę w sklepie), to teraz komputer będzie oczywiście odrobinę wolniej chodził.

Skoro komputer już się nie zawiesza, to prawdodobnie to było przyczyna. Trudno to ocenić na odległość. Sprawdź jeszcze te kable do monitora. Jednak jeśli wszystko będzie dobrze działało, to raczej problem masz już z głowy.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group